Πέμπτη 15 Μαΐου 2008

EΠOMENOΣ ΑΝΤΙΠΑΛΟΣ

Ηττα στα Μέγαρα......

Ο Αίας έχασε στα Μέγαρα απο τον Βύζαντα με 1-0 ..Το γκολ που έκρινε την συνάντηση σημείωσε στο 8ο λεπτό ο Τάκης Παππάς με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή εκμεταλλευόμενος την πάσα του Μπασιούκα στο έμμεσο φάουλ που είχε κερδίσει ο Αντωνάτος. Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν με την συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα όμως ο Ουρτάδο στο 30ο λεπτό από ευνοϊκή θέση πλάσαρε άουτ. Το ίδιο έγινε και στο 44ο λεπτό όταν και πάλι ο Ουρτάδο από μπαλιά του Ρόμαντσουκ έστειλε την μπάλα άουτ.Σε δύο φάσεις ο τερματοφυλάκας της ομάδας των Μεγάρων είπε όχι στο 60ο λεπτό σε σουτ του Κοτσαμποϊκίδη μέσα από την περιοχή ενώ στο 90ο λεπτό πραγματοποίησε εκπληκτική απόκρουση σε εκτέλεση φάουλ του Αποστολάκη.Τελικό αποτέλεμα Βύζας-Αίας 1-0